Zmarł Waldemar Klocek Prezes Zarządu WMKB

Z głębokim żalem zawiadamiamy

o śmierci naszego Prezesa

Waldemara Klocka

Żegnamy naszego kolegę Prezesa Waldemara Klocka.

Gdy trzy lata temu 30 marca został szefem Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, powiedział, że ten wybór traktuje jako duże wyzwanie i odpowiedzialność. I każdego dnia potwierdzał swoją energią i zapałem te słowa. Był mocno zaangażowany w działania, które organizował.

Miał wielkie plany i marzenia. Jego kadencja została nagle przerwana 5 lutego. Niecały miesiąc po jego 70 urodzinach, podczas gorących przygotowań do kolejnej Gali Osobowość Roku, przyszła tragiczna wiadomość o odejściu Waldka, naszego Prezesa.

Straciliśmy przyjaciela, szefa klubu, który spokojnie, ale stanowczo; dyplomatycznie, ale konsekwentnie rządził klubem. Doceniał grę zespołową, lecz, gdy coś zaplanował, lubił tego sam dopilnować. Był człowiekiem czynu. I w tym wszystkim nie zapominał o innych – zawsze służył pomocą: zarówno młodym ludziom, którzy rozpoczynali drogę zawodową po studiach, czy młodzieżowym zespołom artystycznym.

Urodził się w Olsztynie, był zakochany w rodzinnym  mieście. Skończył studia w  Kortowie. Ponad 45 lat był związany z Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Kartograficznym, gdzie był pracownikiem, dyrektorem, prezesem. Mimo upływu lat utrzymywał kontakty ze swoim wydziałem na UWM.

Przez 22 lata był związany z Warmińsko-Mazurskim Klubem Biznesu.

Organizował z wielkim zaangażowaniem Gale Osobowości Roku, a przecież sam był osobowością – łączył konsekwencję przedsiębiorcy z marzeniami wizjonera. Podkreślał, że w najwyższej cenie jest myślenie i że jest to także najwyżej opłacana praca.

Kochał swoją rodzinę, pracę, taniec, muzykę, sport, sztukę, jeziora, morze, nad którym lubił odpoczywać. Dziś widzimy, że żył pełnią życia.

Żegnamy Cię, Waldku. Widocznie tam na górze ktoś potrzebował dobrego, bardzo dobrego, geodety. Będziemy o Tobie pamiętać, bo tylko w ten sposób nie zniknie pamięć o Tobie.

Rodzinie i najbliższym  wyrazy współczucia składają Zarząd i Członkowie Warmińsko – Mazurskiego Klubu Biznesu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 8 lutego 2019r. o godz. 10:30 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie przy ul. A. Mickiewicza 10.