Szanowni Państwo,

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu po raz 28 przyznał statuetki „Osobowość Roku Warmii i Mazur” za 2022 rok. Uroczysta Gala odbyła się w piątek 20 stycznia 2023r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie i rozpoczęła się o godz. 19.00. W tym roku Gala odbyła się w nowej formule i połączyła się z Balem Charytatywnym Rotarty Club Olsztyn. W trakcie wydarzenia docenione zostały wspaniałe osobowości oraz zebrane zostały fundusze na rzecz podopiecznych Rotary Club Olsztyn oraz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Uroczystość rozpoczął przemówieniem Pan Marcin Burza Prezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Klubu Biznesu, a następnie przemówił Pan Daniel Dragański Prezydent Rotary Club Olsztyn, który zaprosił przybyłych gości do aktywnego udziału w części związanej z zabawą charytatywną.

W tym roku Kapituła Klubu postanowiła wyróżnić i nagrodzić 7 laureatów w następujących kategoriach:

  1. W kategorii: „medycyna” wyróżniona została Pani prof. dr hab. n. med. Anna Doboszyńska.
  2. W kategorii: „gospodarka” tytuł przyznany został Warmińsko – Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, a statuetka przekazana została na ręce Pana Marka Karólewskiego – Prezesa Zarządu WMARR S.A.
  3. W kategorii: „kultura” tytuł otrzymał Teatr Prawie Dorosły z Bartąga w imieniu którego statuetkę odebrała Pani Bogumiła Radaszewska – założycielka teatru
  4. W kategorii: „działalność charytatywna” wyróżniona została Drużyna Wielkich Serc w imieniu której tytuł odebrał Pan Michał Wypij – Poseł na Sejm RP
  5. W kategorii: „działalność społeczna” tytuł otrzymał Pan prof. Ryszard Legutko – Poseł Parlamentu Europejskiego
  6. Tytuł Honorowy „Osobowość Roku Warmii i Mazur” za 2022 r. otrzymał Naród Ukraiński w imieniu którego wystąpił Pan Oleksandr Plodystyi Konsul Ukrainy w Gdańsku
  7. Tytuł Honorowy „Osobowość Roku Warmii i Mazur” za 2022 r. otrzymał Pan Mark Brzezinski Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

Wypowiedzi Laureatów można obejrzeć po kliknięciu w poszczególne osoby.

Chcielibyśmy również bardzo serdecznie podziękować naszym Partnerom, bez których nasza uroczystość nie była tak wyjątkowa.

W tym roku Patronami Honorowymi naszego wydarzenia zostali:

                                 

Partnerzy Złoci:

                          

             

 Partnerzy srebrni:

     

 

Partnerzy brązowi:

                                       

Patroni medialni:

                  

Zbieraliśmy środki na wsparcie podopiecznych:

       

Czas tego wieczoru uświetnili swoimi występami:

Cello2Cello

Krzysztof Jaworski

Bary Bee

Tu obejrzą Państwo KLIP oraz FILM z naszej uroczystości.

A tak o naszej uroczystości było wspomniane w mediach:

www.olsztyn.com.pl

Twój Kurier Olsztyński