Szanowni Państwo,

17 kwietnia 2024r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego oraz Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego odbył się XX Jubileuszowy Kongres Eksporterów Polskich. Współorganizatorem i prowadzącym to ogólnopolskie wydarzenie był Pan Wojciech Krakowiński – Wiceprezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Klubu Biznesu a prywatnie Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Infinity Group Sp. z o.o.

W czasie XX Jubileuszowego Kongresu Eksporterów Polskich Pan Wojciech Krakowiński – odczytał List Marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni skierowany do organizatora i uczestników wydarzenia. Jego treść mogą Państwo odczytać w linku poniżej:

List Marszałka Sejmu Szymona Hołowni do Eksporterów

Podczas Kongresu z rąk Wicepremiera Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego dwóch Członków naszego Stowarzyszenia otrzymało następujące wyróżnienia:

Pan Wojciech Krakowiński jako Prezes Zarządu P.P. Infinity Group Sp. z o.o. otrzymał List Gratulacyjny dla „Wybitnego Eksportera Roku 2023” , a Pan Henryk Biały Współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Corab S.A. otrzymał Medal Honorowy „Zasłużony dla Eksportu” są to jedne z najważniejszych ogólnopolskich wyróżnień dla eksporterów polskich, które tradycyjnie przyznawane są przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich. Serdecznie gratulujemy obu Panom, życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów i jesteśmy dumni że obaj Panowie są Członkami Warmińsko – Mazurskiego Klubu Biznesu.

Jednym z punktów Kongresu był panel poświęcony wymianie doświadczeń w zakresie zagranicznej ekspansji firm – rozwiązania i instrumenty dla firm, które chcą się rozwijać i poszukują nowych pomysłów.

W panelu uczestniczyli:

Przewodniczący: Wojciech Krakowiński Prezes INFINITY GROUP Sp. z o.o.

dr Piotr Barczak Prezes Zarządu P.H. Royal Sp. z o.o.

Joanna Szostek Prezes Bristles Sp. z o.o.

Leszek Stokłosa Prezes Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych ” DAMEL” S.A.

Krzysztof Kasztelewicz Członek Zarządu Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

Jedną z ważniejszych części wydarzenia było przedstawienie Stanowiska XX Jubileuszowego Kongresu Eksporterów Polskich w sprawie „Strategii eksportowej Polski – szans, możliwości rozwoju i zagrożeń”, z którym można zapoznać się na stronie Stowarzyszenia Eksporterów Polskich w linku poniżej:

Stanowisko XX Jubileuszowego Kongresu Eksporterów Polskich

Zapraszamy również do przeczytania całej relacji w XX Jubileuszowego Kongresu Eksporterów Polskich, oraz obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia w linkach poniżej:

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich – relacja 

Galeria zdjęć

Zachęcamy również do zapoznania się z relacjami na temat XX Jubileuszowego Kongresu Eksporterów Polskich które ukazały się na stronie:

Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

oraz w artykule Gazety Olsztyńskiej

Członkostwo Pana Wojciecha Krakowińskiego w naszym Stowarzyszeniu oraz Stowarzyszeniu Eksporterów Polskich, jest wspaniałym przykładem na to, iż możliwe jest nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi instytucjami otoczenia biznesu, które dążąc do wspólnego celu, podejmują rozmowy i takie działania z władzami na szczeblu państwowym, rządowym i samorządowym, które realnie wpływają na polepszenie warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz polityki eksportowej w naszym kraju.

fot. główna MRiRW