Bank Spółdzielczy w Szczytnie

Krzysztof Karwowski
Prezes Zarządu

Bank Spółdzielczy w Szczytnie jest kontynuatorem działalności Banku Mazurskiego w Szczytnie, który powstał 18 września 1910 roku i jest najstarszą instytucją finansową na Warmii i Mazurach.

Dostosowujemy naszą ofertę do zmieniających się potrzeb lokalnej społeczności, dbamy jednocześnie o zapewnienie wiarygodności finansowej Banku. Tradycyjnie wspieramy rozwój gospodarczy naszego regionu, rolnictwa, małej i średniej przedsiębiorczości. Współpracujemy z samorządami terytorialnymi, organizacjami samorządu gospodarczego. Aktywnie wspieramy również instytucje pożytku publicznego takie jak stowarzyszenia, fundacje i szkoły.

Bank działa poprzez 14 placówek rozmieszczonych w następujących miejscowościach: Szczytno, Biskupiec, Dźwierzuty, Jedwabno, Kolno, Olsztyn, Pasym, Purda, Świętajno, Wielbark, ponadto udostępnia klientom 17 własnych bankomatów, w tym 3 wpłatomaty oraz sieć ponad 4 700 bezpłatnych bankomatów na terenie całej Polski.

Bank Spółdzielczy w Szczytnie posiada uniwersalną ofertę produktową w tym: rachunki złotowe i walutowe, lokaty, kredyty, leasing, gwarancje bankowe, w tym celne, karty płatnicze i kredytowe, bankowość internetową, przekazy Western Union.

W oparciu o współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym Concordia oraz MACIF Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Bank udostępnia też klientom różne produkty ubezpieczeniowe.

Misja

Misją Banku Spółdzielczego w Szczytnie jest świadczenie kompleksowych, nowoczesnych, profesjonalnych i bezpiecznych usług bankowych, dostosowanych do potrzeb rynku i społeczności lokalnej.
Realizując usługi finansowe, Bank dąży do aktywizowania rozwoju środowiska lokalnego, głównie poprzez zaspokajanie potrzeb swoich Klientów oraz osób zamieszkujących lub prowadzących działalność gospodarczą na terenie działania Banku.