CORAB S.A.

Piotr Markowski
Prezes Zarządu

Firma CORAB S.A. jest światowym liderem w produkcji anten satelitarnych najwyższej jakości. Została założona w 1991 roku przez Henryka Białego i Mirosława Pingota.   Od początku swojej działalności zajmuje się techniką satelitarną w zakresie produkcji, dystrybucji i obsługi platform satelitarnych na całym świecie.

Firma CORAB S.A. poza swoją główną działalnością produkcyjną dotyczącą anten satelitarnych, produkuje również systemy mocowań do instalacji fotowoltaicznych. Posiadamy również profesjonalny dział zajmujący się sprzedażą najwyższej klasy sprzętu HIFI AUDIO-VIDEO oraz nowy dział fotowoltaiczny – kompleksowe systemy do pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego (panele, inwertery oraz cały niezbędny osprzęt).

Wykorzystując najnowsze naukowe technologie i zatrudniając najlepszych ludzi z branży opracowali system produkcji, który wyprzedzał konkurencję o kilka lat. Początkowo produkcja anten satelitarnych odbywała się w dostosowywanych, wynajętych pomieszczeniach, a firma zatrudniała 6 osób. Od samego początku nacisk położony był na jakość, estetykę i łatwość instalowania  produktów, dzięki czemu anteny firmy CORAB S.A. z serii COR i ASC słały się najlepsze na rynku. W roku 2008   właściciele wybudowali swoją własną fabrykę w W-MSSE, w której od tej pory odbywa się produkcja anten satelitarnych i niezbędnego oprzyrządowania sprzedawanych na cały świat.

W powiązaniu z technologią satelitarną, firma  prowadzi Salon Planeta Dźwięku i Obrazu w Olsztynie, gdzie można spotkać najnowsze technologie audio-wizualne wykorzystywane w użytku domowego odbioru  audio-video. Obecnie firma dysponuje szeregiem nowoczesnych rozwiązań technologicznych dostosowanych do potrzeb klientów. W swojej ofercie posiada wiele rozwiązań stworzonych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkownika. Za innowacyjne rozwiązania i produkty wysokiej jakości firma CORAB S.A. otrzymała szereg nagród i wyróżnień (m. in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Lider Innowacyjności, Gazele Biznesu, Diament Forbes’a , Medale Europejskie, Złoty Medal Targów Poznańskich i wiele innych). Współpracuje z wiodącymi firmami światowymi i aktywnie uczestniczy w procesach projektowo-wdrożeniowych nowych rozwiązań technologicznych. Obecnie firma zatrudnia ponad 100 osób, dysponuje szeregiem nowoczesnych rozwiązań technologicznych dostosowanych do potrzeb klientów. Posiada zawarte umowy na dostawy sprzętu satelitarnego z wiodącymi dostawcami płatnych telewizji satelitarnych. Aktywnie współpracuje z odbiorcami z wielu krajów m in.:  Niemcy, Bułgaria, Rumunia, Czechy, Słowacja, Rosja, Węgry, Litwa, Łotwa, Algieria … .

Produkty firmy CORAB S.A. wytwarzane są w systemie jakości ISO 9001:2008 oraz opatrzona znakiem TUV Rheinland (certyfikatem testowanego produktu). Gwarantuje to najwyższą jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania oraz wyróżnia produkty na tle konkurencji.

Właściciele bardzo aktywnie wspierają wszelkie działania powiązane z nowoczesnymi technologiami, współpracując z Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej oraz inicjatywami aktywizującymi młodzież, aktywnie działają z przedstawicielami lokalnego biznesu jak  Olsztyńska Loża BCC i  Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu do którego przystąpił w 2010 roku.

CORAB S.A. realizuje strategię biznesu odpowiedzialności społecznej spełniając wszystkie wymogi formalno-prawne, również inwestuje w zasoby ludzkie, ochronę środowiska i relacje z interesariuszami.

Motto: „Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać”

www.corab.pl