SPOŁEM

Stanisław Tunkiewicz
Prezes Zarządu

Nie ma chyba bardziej znanej firmy w branży handlu detalicznego, hurtowego, w produkcji pieczywa czy wyrobów ciastkarskich, niż SPOŁEM. A znak firmowy – trzech ludzików popychających kulę świata – nasuwa natychmiastowe skojarzenie, że wespół łatwiej. Co więcej bywały czasy, kiedy ze społemowskim znakiem kojarzono spółdzielczość, jeszcze w czasach dobrych skojarzeń.

Olsztyńska SPOŁEM jest aktywna w Warmińsko-Mazurskim Klubie Biznesu od roku 1993. A spółdzielnię prowadzi Stanisław Tunkiewicz – prezes zarządu.
SPOŁEM – i wszystko oczywiste: sieć sklepów, które od niedawna wyróżnia od innych nie tylko firmowy znak, widoczny z daleka, ale i nazwy wywodzące się od kwiatów popularnych w polskim ogrodzie – np. bratek. niezapominajka, malwa. Ponadto produkcja pieczywa, mającego bardzo liczne grono swych wiernych i wybrednych konsumentów, produkcja wyrobów ciastkarskich – w tej grupie liczenie się z podniebiennym gustami jest podstawą umocnienia wierności. A przecież jest jeszcze, może mniej widoczny, segment handlu hurtowego SPOŁEM. Ale to on pozwala firmie zaistnieć bez mała wszędzie.
Wizję rozwoju firmy obrazują dalekosiężne plany. Gdyby jednak chcieć zarysować je jak najbardziej skrótowo, to czy jest to w ogóle możliwe?  Cel – jak wierzą w to zarządzający spółdzielnią – jest prosty: doprowadzenie do połączenia wszystkich Spółdzielni „Społem” województwa warmińsko-mazurskiego. Utworzenia z nich sprawnej i efektywnej firmy handlowej. Taka jej sieć stałaby się przykładem rzetelnego i uczciwego partnera w interesach. Także – solidnego pracodawcy, jednego z większych w regionie.
Wiara w tę dalekosiężną przyszłość, a także w dobrą, pomyślną teraźniejszość, ilustruje motto, przyświecające działaniom zarządzających.

Motto wzięte z myśli Seneki: „Życie jest jak sztuka teatralna – nie jest ważne czy trwa długo, ważne, żeby była dobrze grana”.