SPRINT S.A.

Aleksander Jarmołkowicz
Wiceprezes Zarządu

Coraz szerzej znana, nie tylko w swej branży – teleinformatycznej, ale przede wszystkim zakresem i społecznym pożytkiem spółka, ma przed sobą wielkie szanse rozwoju. Kieruje nią, od początku istnienia, Henryk Kamiński – prezes zarządu. W gronie tworzących Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu SPRINT istnieje od 1995 roku.
Sprint S.A. ulokowała się w segmencie szybko rozwijających się spółek integratorskich gdyż łączy najnowocześniejsze technologie telekomunikacyjne z informatycznymi. A to oznacza specjalizowanie się w telekomunikacji klasy operatorskiej, sieciach teleinformatycznych (optyczne sieci szkieletowe, linie magistralne światłowodowe i miedziane, lokalne i rozległe sieci komputerowe) i w zakresie bezpieczeństwa (systemy monitoringu wizyjnego miast, systemy telewizji przemysłowej, sygnalizacje włamania i napadu, technologie „Inteligentnego Budynku”. Innowacyjność jest dla SPRINTu wręcz koniecznością. Stąd inwestowanie w badania i rozwój, tworzenie specjalistycznych oprogramowań, aplikacji internetowych, projektów innowacyjnych (Vizan, Tytan, Artar, ponadto platformy e-box, eduSPRINT, E-company). Spółka, będąca agentem Polskiej Telefonii Cyfrowej, prowadzi sprzedaż usług i produktów sieci ERA (na rynku prywatnym i biznesowym). Ponadto – zarządza siecią Telewizji Nowej Generacji `n. Bazując na autorskim rozwiązaniu, jakim jest platforma OLE! Sprint prowadzi sprzedaż elektronicznych doładowań telefonów na kartę. Łącząc dzisiejsze potrzeby użytkowników z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz rosnącymi możliwościami technologicznymi, firma wprowadza zasady partnerstwa. Takie postępowanie stało się podstawą efektywnej i długotrwałej współpracy.
SPRINT istnieje na rynku od 1988 roku. Nieomal od tej chwili osiągnęła i dzierży nadal pozycję największej i najdynamiczniej rozwijającej się firmy teleinformatycznej w regionie warmińsko-mazurskim. Co zrozumiałe – gwarantuje wykonawstwo prac na najwyższym poziomie. Dowody? Są nimi certyfikaty – ISO 9001, natowskiego systemu zarządzania jakością AQAP 2110 czy certyfikat Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK). Dla tej firmy rok 2007 był rokiem kolejnego poczucia satysfakcji – SPRINT uhonorowany został prestiżowym tytułem „Gazela Biznesu”.
Wydaje się, że trafniej nie ujmie specyfiki działalności firmy, lapidarne motto SPRINTu:

Myślimy dziś, o czym pomyślisz jutro.”

www.sprint.pl